• Informacja o podręcznikach rok szkolny 2020/2021

• Podręczniki do nauczania religii zakupują rodzice/opiekunowie uczniów.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021 - wydawnictwo JEDNOŚĆ:

kl. O - Tak! Jezus mnie kocha Red. ks. K. Mielnicki, E.Kondrak-2020 r. (podręcznik)

kl. I - Poznaję BOŻY ŚWIATRed.ks.K.Mielnicki,E.Kondrak-2018 r. (podręcznik)

kl. II - Idziemy do JezusaRed.ks.K.Mielnicki,E.Kondrak-2012 r. (podręcznik)we wrześniu

kl. III - Jezus jest z namiRed.ks.J.Czerkawski,E.Kondrak-2012 r. (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

kl. IV - Miejsce pełne BOGActwRed.ks.K.Mielnicki,E.K.Kondrak-2012 r. (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

kl. V - SZCZĘŚLIWI, KTÓRZY SZUKAJĄ PRAWDY Red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak 2020 r.(podręcznik + zeszyt ćwiczeń

kl. VI- Tajemnice BOGAtego życia Red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak 2012 r. (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

kl. VII - Błogosławieni, którzy SZUKAJĄ JEZUSA Red. ks. K .Mielnicki,E. Kondrak 2013 r. (podręcznik)

kl. VIII - Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI Red. K. Mielnicki,E. Kondrak 2014 r. (podręcznik)

Podręczniki do ksztalcenia ogólnego na rok szkolny 2020/2021 do oddziału zerowego będą dostępne we wrześniu w szkole za opłatą rodziców/opiekunów.

Podręczniki i ćwiczenia do ksztalcenia ogólnego na rok szkolny 2020/2021 dla klas I-VIII  będą do wypożyczenia we wrześniu.

• Zapobieganie próchnicy

• Czy wiecie, że 64,4% 6-latków ma 4 lub więcej zębów zniszczonych przez próchnicę, dlatego podczas pracy z najmłodszymi sięgam po nieco nietypowe metody instruktażowe. Wiadomo dzieciaki najchętniej uczą się przez zabawę.

Do zabawy potrzebne Wam będzie :

- brystol

- 12 plastikowych butelek po np. wodzie

- farbka biała

- pędzelek

- czerwony filc

- nożyczki

- klej

- plastelina

- szczoteczka.

Na pewno wiecie, że szkliwo jest najtwardszą tkanką ludzkiego organizmu. 😲

Mimo, że zęby są bardzo twarde, to bakterie mieszkające w Twojej jamie ustnej, mogą zrobić im krzywdę i uszkodzić naszą 🎯 ochronną, którą jest 🤔

zgadza się - szkliwo.

Pamiętajcie :

- szczotkujcie zęby 2 razy dziennie przez 2 minuty,

- staranie wyszczotkowanie wszystkich części każdego zęba, pozwoli na usunięcie tyle płytki nazębnej, ile to możliwe

- ze względów higienicznych, wymieniajcie szczoteczkę co 3 miesiące

- 2 razy do roku umów swoje dziecko na badanie wykonane przez stomatologa.

Zdjęcia oraz krótkie wideo do ściągnięcia pod linkiem:

• Informacja

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Bardzo prosimy, aby na swoje konto w Librusie logować się za pomocą przeglądarki na platformie Librus, a nie korzystać tylko z aplikacji, bo jeżeli nie zostały wykupione dodatki na ten rok szkolny do niektórych modułów ani uczniowie, jak i rodzice w aplikacji nie mają dostępu.

Bardzo prosimy Rodziców uczniów, aby regularnie sprawdzali czy uczniowie logują się na swoich kontach i czy wykonują prace zadane przez nauczycieli.

• Składanie dokumentów w okresie zagrożenia epidemiologicznego

• Szanowni Państwo,

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem  prosimy, wszelkie sprawy nie wymagające stawienia się osobiście w szkole, załatwiać drogą e-mailową lub telefoniczną. Istnieje możliwość przesłania dokumentów w formie skanu lub fotografii dokumentów.

Jest to rozwiązanie tymczasowe, które pozwoli Państwu nie wychodząc z domu złożyć dokument. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

Informuję, że karta zapisu dziecka do szkoły/oddziału przedszkolnego jest dostępna na stronie szkolnej w zakładce uczniowie i rodzice  ® sekretariat ® dokumenty.

e-mail sekretariat@sp2prabuty.pl

Tel. 55 278 24 14, 55 278 20 28, 55 278 21 35

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
      • sekretariat@sp2prabuty.pl