• Aktualności

      • Wycieczka do Wrocławia

      • W dniach 6-9 czerwca klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami p. M.Janicką i A. Zielińską uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Wrocławia. W trakcie wędrówki po stolicy Dolnego Śląska dzielnie wspierała nas w opiece nad uczniami  p. Gosia  oraz niezastąpiona pani pielęgniarka Beata, która ratowała nas z niejednej  opresji  i  była dobrym duchem  całej wycieczki.

       Po nocnej podróży pociągiem spędziliśmy dzień we wrocławskim ZOO, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć karmienie żyraf, pawianów, lemurów oraz rekinów i płaszczek i manatów w Afrykarium a także wziąć udział w zajęciach dotyczących różnorodnych gatunków małp. W Pawilonie Małp Człekokształtnych poznaliśmy  sędziwe szympansy mieszkające na terenie Zoo, usłyszeliśmy groźne wycie wyjców w budynku Małpiarni  i dowiedzieliśmy się, że kupowanie małpy jako prezentu nie jest wcale takim dobrym pomysłem.

       Następnego dnia po  odpoczynku w hotelu i porządnym śniadaniu udaliśmy się na przystań, gdzie wyruszyliśmy w rejs po Odrze. Po obiedzie  obraliśmy kurs na budynek  Sky Tower, gdzie na I piętrze znajduje się cudowna atrakcja z miniaturowym światem pełnym modeli pociągów i miejsc  z całego regionu Dolnego Śląska.  Wieczorem czekała na nas kolejna niespodzianka, a mianowicie w parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w sąsiedztwie Hali Stulecia znajduje się  multimedialna wrocławska fontanna , a w niej dysze, z których tryska woda w formie gejzerów. Udało się nam  zobaczyć  dwa multimedialne  pokazy  z towarzyszeniem utworów muzycznych, które są wszystkim doskonale znane.

       Po tak wyczerpującym dniu wyruszyliśmy pociągiem do Prabut i naszych  stęsknionych rodzin. Serdecznie dziękujemy  rodzicom  p. M. Kłosińskiej i p. S. Janiewicz  za zakup czapek i wykonanie identyfikatorów, które zapewniły naszym uczniom maksimum bezpieczeństwa podczas wycieczki.

       A oto fotorelacja z wycieczki:

      • Wycieczka szkolna na Hel, 29-31 maja 2023.

      •  

       Dzień pierwszy. Zwiedzanie - Cypel Helski, Latarnia Morska,  Bateria Laskowskiego, bunkry, inne obiekty fortyfikacji obronnej i Port Marynarki Wojennej.

        

       Dzień drugi. 1. Rejs Statkiem Kapitana Morgana, 2. Fokarium, 3. Muzeum Helu, 4. Muzeum Obrony Wybrzeża,

       Dzień trzeci. Wycieczka rowerowa do Juraty

       Klasy uczestniczące w wycieczce na Hel 

       6 a,b,d

       7 a, b

       8 c, e, f

       Opiekunowie: Urszula Jurek, Edyta Kowalska,  Beata Kluska, Anna Zielińska

        

        

      • Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych - Szachy Drużynowe

      • Nasi szachiści zdobyli XI miejsce w Drużynowych Mistrzostwa Polski szkół podstawowych. Jednocześnie warto nadmienić, iż zdobyli tyle samo punktów co IX drużyna Mistrzostw.

       Tym samym jest to największy szachowy sukces w historii drużyny z Prabut.

       W dniach 25-28.04.2023 roku reprezentacja SP2 Prabuty- Mistrzowie Województwa Pomorskiego w kategorii Młodzież Szkolna  uczestniczyła w Fojutowie (woj. kujawsko-pomorskie) w Ogólnopolskich Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

       Naszą szkołę SP 2 Prabuty reprezentowali:

       Maksymilian Krasiński kl. 8f

       Szymon Jakimczuk  kl. 8a

       Michał Stefanowski  kl. 8f

       Lidia Wasiak   kl. 8f

        

          Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 minut plus 10 sekund.

       W pierwszym dniu turnieju rozegraliśmy 4 mecze. Drużyna grała niezwykle ambitnie, co przełożyło się na bardzo dobry wynik - 1 zwycięstwo, 2 remisy i tylko 1 porażka. Dzięki temu zajmowaliśmy niezwykle wysokie- 8 miejsce.

       Również wyniki indywidualne były rewelacyjne. Maksymilian zajmował  wspólnie z zawodnikiem z Zielonej Góry I miejsce na swojej szachownicy. Podobnie Michał zajmował 3 miejsce na swojej szachownicy.

       Czwartek był drugim dniem zawodów. W tym dniu wygraliśmy 2 mecze, zaś 3 mecze przegraliśmy. Być może pojawił się stres i zbyt wysoka motywacja. Obserwujący i stojący obok partii widzą więcej. Ja również twierdzę, że nie powinniśmy byli ich przegrać. Mimo wszystko po dwóch  dniach zajmowaliśmy wciąż bardzo wysokie 8 miejsce.

       Dodatkowo  Maksymilian nadal walczył o nagrodę indywidualną.

       Ostatni dzień turnieju był niezwykle trudnym dniem rozgrywek dla naszych zawodników. Plasując się tak wysoko musieliśmy grać z medalistami Mistrzostw Polski. Drużyna reprezentująca województwo małopolskie (wysokie kategorie) była poza zasięgiem naszej drużyny. Był to jedyny mecz w turnieju, w którym nie mieliśmy szans.

       Mimo tej porażki wciąż  plasowaliśmy się wysoko na 9 miejscu. Ostatni mecz z Jelenią Górą był walką o utrzymanie lokaty. Mimo że wyrównany to niestety przegrany. Ostatecznie indywidualnie Maksymilian uplasował sie na 5 miejscu na swojej szachownicy, a Michał na 8.

         Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały. Przebrnęła trudną drogę, aby zagrać w finale Mistrzostw Polski: Mistrzostwo Powiatu, zwycięstwo w półfinałach i w finale Mistrzostw Województwa.

        

          Każdy z naszych zawodników zdobywał punkty w tych mistrzostwach, mimo ogromnego stresu  podczas gry z najlepszymi w Polsce. Biorąc pod uwagę  fakt, że

       nigdy wcześniej jako drużyna nie grali w turniejach poza Prabutami, należy uznać uzyskany wynik za historyczny.

          Dziękujemy wszystkim tym, którzy umożliwili młodym adeptom królewskiej gry z SP2 wyjazd i uczestnictwo w tych Mistrzostwach. Szczególne podziękowanie dla Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach, Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Prabutach oraz MKS "Pogoń" w Prabutach.

        

                                                                                                          Opiekun drużyny Jan Bożek

      • III MIEJSCE DLA NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

      • Maria Racieniewska z klasy VI d zajęła III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym  "SIATKÓWKA -SPORT. CO ŁĄCZY A NIE DZIELI!"

       Konkurs odbywał  się w 2 kategoriach: literackiej i plastycznej. Marysia wzięła udział w kategorii plastycznej wykonując portret siatkarza reprezentacji polskiej - Bartosza Kurka. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych, szczególnie klas IV-VIII siatkówką, kibicowaniem polskiej drużynie, oraz powiększenie grona sympatyków tej pięknej dyscypliny.

       Z pośród 180 nadesłanych do Zespołu Szkół w Byczynie - organizatora konkursu, nasza uczennica zdobyła czołowe  miejsce.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej "Małej Artystce".

       Opiekun konkursu

       Lidia kurowska

     • Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III
      • Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III

      • Dnia 02.06.2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III

       Turniej został zorganizowany pod patronem Pani Dyrektor Małgorzaty Dudajek oraz Rady Rodziców.

       Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników.

       Turniej prowadziła p. Ewelina Żółtowska – nauczyciel prowadzący zajęcia szachowe w klasach młodszych.

       Dziękujemy również Panu Danielowi Pasternakowi za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju.

       Młodzi szachiści wykazali się dużym skupieniem i walką o wygraną. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. A oto i nasi zwycięzcy.

       1. Kris Mierzwicki

       2. Filip Mikołajków 

       3. Franciszek Gawiński

       4. Natalia Piziur 

       Brawo!

      • Święta Majowe

      • Majowe Święta Narodowe to dni, o których należy pamietać.

       Uczniowie naszej szkoły w sposób ciekawy i przystępny, słowem i pieśnią opowiedzieli o Świętach Majowych.

       Poniżej link do apelu.

      • Wielkanocne zwyczaje

      • Uczniowie klasy II b przygotowali przedstawienie pt. "Wielkanocne zwyczaje", które zaprezentowali przed uczniami naszej szkoły, a następnie przed swoimi najbliższymi.

       Dzieci przypomniały zwyczaje i obrzędy ludowe związane z tradycjami Świąt Wielkanocnych.

       Wykonawcy zachwycili publiczność recytacją i pięknym wykonaniem piosenek o tematyce wielkanocnej.

     • DZIEŃ MATEMATYKI
      • DZIEŃ MATEMATYKI

      • W piątek 24 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby π. Obchody rozpoczęliśmy od utworzenia żywego łańcucha rozwinięcia liczby π, ustanawiając tym samym pierwszy rekord szkoły. 583 osoby ustawiły się przedstawiając kolejne cyfry liczby π! Była to także okazja do spotkania się uczniów z wszystkich trzech budynków!

       Następnie uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami udali się do swoich sal lekcyjnych i tam oddali się zabawom matematycznym. Malowali π-city, rysowali zakodowane obrazki, rozwiązywali matematyczne puzzle, czy rywalizowali o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia.

       W tym czasie uczniowie klas IV - VIII przystąpili do rywalizacji w Matematycznych Stacjach Zadaniowych! Czteroosobowe zespoły ruszyły różnymi trasami w poszukiwaniu kolejnych zadań do wykonania. Emocje nie ustępowały w niczym tym podczas meczów piłkarskich z udziałem naszej reprezentacji!

       Dwunastu drużynom udało się przejść całą trasę nie popełniając ani jednego błędu! Wśród tych ekip najszybsze okazały się:

       klasa 4: Wiktor, Wiktor, Kacper, Marcel

       klasa 5: Ignacy, Oskar, Michał, Czarek

       klasa 6: Mati, Igor, Michał, Kuba, Damian, Norbi

       klasa 7: Kalina, Julia, Klaudia, Olena

       klasa 8: Michelle, Maja P., Maja Z., Ania A. oraz ex aequo

       Adam, Marcel, Szymon, Janek.

       Młodzież miała także okazję spróbować swoich sił w układaniu kostki Rubika czy tangramów. Każda klasa upamiętniła to wydarzenie stworzonym przez siebie plakatem matematycznym!

       Dziękujemy za wspólną zabawę!

       Nauczyciele matematyki

        

     • OFERTA EDUKACYJNA DLA ÓSMOKLASISTÓW
      • OFERTA EDUKACYJNA DLA ÓSMOKLASISTÓW

      • Dyrektor Zespołu Szkół w Prabutach przedstawia ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 oraz zaprasza ósmoklasistów na Dzień Otwarty szkoły 5 kwietnia b.r. o godz. 9.00.

       Dzień dobry,

       Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu zaprasza na " Dzień Drzwi Otwartych ", który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2023 roku.

       Dzien_Drzwi_Otwartych_2-2023.pdf

       Serdecznie zapraszam .

       Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - uczniów klas ósmych, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych  Nr 1 w Elblągu.

       zaproszenie_drzwi_otwarte_poza.docx

        

       https://youtu.be/edCGrPrUa8E

       https://youtu.be/KXbNo_yw-UE

       https://youtu.be/FRoO6IgrRGM

       https://youtu.be/wzenL3Geedw

       https://youtu.be/U4g09eGQs_o

       https://youtu.be/hVwGf_A3yc4

       https://youtu.be/Teu-lUiRr7I

       https://youtu.be/9vuAs7OVk3U

       Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2

       w Grudziądzu

       Kandydaci do naszej szkoły (osoby posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby ze spektrum autyzmu) mają możliwość wyboru jednego z 7 zawodów z różnych obszarów kształcenia odpowiadających potrzebom rynku pracy:

       - fryzjer,

       - fotograf,

       - kucharz,

       - cukiernik,

       - ślusarz,

       - pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,

       - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

       Uczniowie mają możliwość nauki i pracy w nowoczesnych klasach i pracowniach praktycznej nauki zawodu. Młodzież objęta jest pomocą rewalidacyjną, terapeutyczną i psychologiczną. Uczniowie mogą korzystać z internatu,

       gdzie zapewniona jest całodobowa opieka wychowawcza, pełne wyżywienie i opieka medyczna. Pobyt w szkole to nauka i możliwość rozwijania indywidualnych uzdolnień w kołach zainteresowań:

       - koło PCK, wolontariat, koło plastyczne, sportowe, turystyczno - krajoznawcze,

       ekologiczne, wiedzy prawnej, kulinarne, komputerowe oraz zespół wokalno -muzyczny. Efektem pracy są liczne nagrody zdobywane przez uczniów w olimpiadach, konkursach i zawodach na szczeblu krajowym, regionalnym, wojewódzkim i lokalnym.

       Branżowa Szkoła I Stopnia w SOSW Nr 2 w Grudziądzu jest jedyną szkołą w regionie, w której młodzież również pełnoletnia z niepełnosprawnościami może nauczyć się zawodu, korzystając z szerokiej oferty kwalifikacji. Umiejętności i doświadczenie uczniowie zdobywają podczas praktyk organizowanych w szkole i w renomowanych zakładach pracy.

       Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby absolwenci byli jak najlepiej wyposażeni w wiedzę i umiejętności umożliwiające pełne funkcjonowanie zawodowe i społeczne.

       W ostatnim roku nauki uczniowie przystępują do egzaminu zawodowego, a po jego zdaniu otrzymują dyplom zawodowy. Jest to taki sam dyplom jak we wszystkich szkołach branżowych.

        

       Oferta Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie jest skierowana do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnością sprzężoną po ukończeniu szkoły podstawowej,a także do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.Dzień otwarty w naszej placówce odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku.Do poznania naszej społeczności zapraszamy uczniów wraz z rodzicami lub nauczycielami. Ponieważ spotkanie odbywa się w formie warsztatów,prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia drogą mailową lub telefoniczną.

       eduresized_Szkola_Specjalna_Przysposabiajaca_do_Pracy_w_Kwidzynie_zaproszenie.png

       Oferta_edukacyjna_SSPdP.pdf

        

       WAŻNA INFORMACJA

        

       W broszurze dotyczącej oferty rekrutacyjnej pt:

       „ Informator o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2023/ 2024 dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kwidzyński.”

       w opisie klasy bezpieczeństwo- publiczne (strona 8) w Sportowym Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie wkradł się błąd.

       W kolumnie „Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym”  wymieniono  język angielski, biologię, chemię, zamiast chemii powinna być wskazana GEOGRAFIA

       Na stronie szkoły 2lo-kwidzyn.pl w zakładce rekrutacja znajdują się prawidłowe informacje dotyczące oferty na rok szkolny 2023/2024 a

       szczegółowe wymagania dotyczące klasy Bezpieczeństwo Publiczne znajdują się pod tym linkiem.

       Jednocześnie przypominamy, że 26 maja 2023 r. odbędą się w naszej szkole dni otwarte. Szczegóły na stronie 2lo-kwidzyn.pl.

        

        

       Z poważaniem

       Wojciech Kapica

       Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie

       ul. Słoneczna 2

       82-500 Kwidzyn

       55 645 19 19

       admin@2lo-kwidzyn.pl

        

     • DZIEŃ KOBIET
      • DZIEŃ KOBIET

      • Z okazji Dnia Kobiet uczniowie z klasy III c i III d przygotowali krótki występ artystyczny, za ktory publiczność podziękowała gromkimi brawami.

      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 0-III

      • Za nami Szkolny Konkurs Recytatorski, który odbył się 3 marca 2023 r. Przedstawiciele każdej z klas I-III i oddziału zerowego recytowali wiersze z kanonu literatury dziecięcej wykazując się ich świetną znajomością i ciekawą interpretacją.

       Serdecznie gratulujemy!

       Zwycięzcy zaprezentują naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w dniu 16 marca 2023 r. w Obrzynowie.

       POWODZENIA!

      • DYSKOTEKA SZKOLNA

      • W dniu 17 lutego odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów naszej szkoły w dwóch grupach, dla klas 4-5 i dla klas 6-8. Zabawę poprowadziła Pani Izabela Tatara wraz z Panią Asią. W dyskotece uczestniczyła bardzo duża liczba uczniów. Wszyscy się świetnie bawili.

      • ....1956 r. budynek przy ul. Grunwaldzkiej 6

      • Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach

       składają Panu Romanowi Słotwińskiemu

       serdeczne podziękowania za przekazanie obrazu.

       9 lutego 2023r. Pan Roman Słotwiński odwiedził  budynek Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach przy ul. Grunwaldzkiej 6 i obdarował nas  namalowanym przez siebie z niewielkiej pocztówki obrazem, który przedstawia budynek szkoły oraz fragment ulicy Grunwaldzkiej z 1956 r.

       Ta niezwykła pamiątka stanowi  podróż sentymentalną do czasów, miejsca,  ludzi, a także

       wspomnień autora , absolwenta  Szkoły Podstawowej w Prabutach .

                

       Serdecznie dziękujemy

      • Zabawa karnawałowa w przedszkolu

      • Karnawał to tradycja, to muzyka i zabawa. 10 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wcieliły się w różne postacie bajek i świetnie się bawili. Spędzili czas przy wspólnej zabawie, której towarzyszyły śmiech, radość i spontaniczna aktywność. Szaleństwom nie było umiaru. BYŁO SUPER.

      • Odwiedzamy cmentarz

      • Klasa II a wraz z paniami udali się na cmentarz. Wizyta ta pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zadumę. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego dla naszych drugoklasistów.

      • ZIELONY ZAKĄTEK - ciąg dalszy

      • Zostaly wręczone nagrody uczniom biorącym udział w konkursie organizowanym przez opiekunów "Zielonego zakątka". Dzieci wykonały plakaty promujące faunę i florę rezerwatu przyrody Jeziora Liwieniec.

       GRATULUJEMY!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
   • Numery telefonów:
    ul. Grunwaldzka 6
    (+48) 55 278 20 28
    ul. Obrońców Westerplatte 11
    Budynek klas IV-VIII
    (+48) 55 278 21 35
    Budynek edukacji wczesnoszkolnej
    (+48) 55 278 24 14
    (+48) 500 472 514
   • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
    ul. Obrońców Westerplatte 11
    82-550 Prabuty
    82-550 Prabuty
    Poland
  • Logowanie