• DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

• Kiszenie kapusty

W ramach lekcji o zdrowym odżywianiu i sposobach przygotowywania zapasów na zimę, uczniowie z klasy III b wspólnie kisili kapustę. Realizowali temat "Jesień zamknięta w słoikach".
              Najpierw trzecioklasiści zapoznali się z etapami kiszenia. Ponadto dowiedzieli się jak cennym i bogatym w witaminy źródłem jest kiszona kapusta. Następnie pod czujnym okiem pań, uczniowie z werwą i radością przystąpili do działania.

Wszyscy bardzo się starali i odpowiedzialnie podeszli do powierzonego im zadania. Praca była dla uczniów wielką frajdą, wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów.

Za ok. 2 tygodnie uczniowie będą mogli sprawdzić jak smakuje własnoręcznie ukiszona przez nich kapusta.

• Sadzonki drzew dla uczniów i pracowników szkoły

• Co za inspirujący dzień! Wspólna akcja Fundacji Trees For Europe i Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej "Wygraj Ekologię z Fundacją Lotto i Trees For Europe" przyniosła radość i ważne lekcje ekologii.

Każdy uczeń i pracownik  otrzymał swoje drzewko. Zdjęcia z dzisiejszego dnia świadczą o niezapomnianym doświadczeniu, jakim była nauka i zabawa. Dziękujemy Pani Dorocie Tomaszewskiej za pozyskanie sadzonek drzew dla uczniów i pracowników naszej szkoły.