• Szczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnymnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

ZPŚ.641.18.2024.DŁ
              Warszawa, 12 maja 2024
              Państwo
              Rodzice i Opiekunowie
              Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
              Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,
              od początku roku w Europie stale rośnie liczba zachorowań na odrę. Światowa Organizacja
              Zdrowia oraz Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób oceniają, że – choć
              ryzyko zachorowania na poziomie populacji ogólnej jest niskie – to ogniska choroby będą
              się pojawiać we wszystkich krajach. Powodem jest niewystarczający poziom zaszczepienia
              przeciw odrze (szczególnie drugą dawką). W nadchodzących miesiącach spodziewamy się
              dużego wzrostu zachorowań. Szczepienie chroni przed odrą. To podstawowy środek
              zabezpieczenia dziecka przed tą groźną chorobą.
              Wszystkie dzieci – od dnia urodzenia do ukończenia 19 roku życia – mogą korzystać z
              bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej. Szczepienia ochronne są obowiązkowe i
              realizowane zgodnie z

• Gminny Konkurs Recytatorski

W dniu 19 kwietnia w Obrzynowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy zaprezentowali niebywale wysoki poziom. Reprezentacja naszej szkoły okazała się niezwykle silna i wszyscy uczniowie zajęli miejsca na podium. Wyniki prezentują się następująco: Aleksander Skowroński - I miejsce w kategorii klas I, Maja Czerkas - III miejsce w kategorii klas II, Hubert Ostrowski - II miejsce w kategorii klas III, Natalia Mościcka - I miejsce w kategorii klas IV, Amelia Czeszejko - III miejsce w kategorii klas VSzymon Redmer - II miejsce w kategorii klas VIPola Kamińska - II miejsce w kategorii klas VIIKinga Gintowt - I miejsce w kategorii klas VIII, Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Apel z okazji Konstytucji 3 -go Maja

26 kwietnia klasa II a przygotowała apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego a następnie uczniowie przekazali w bardzo ciekawy sposób wiedzę na temat uchwalenia Konstytucji. Wykonawcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Pani Dyrektor podziękowała za wspaniałe przygotowanie apelu, przypomniała również uczniom, że 1 maja jest Święto Pracy, a 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

• Gość specjalny - ratownik medyczny

„Nie ma większego piękna nad życie’’ – John Ruskin

Każdy z nas może być superbohaterem i ratować ludzkie życia.

21 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy II a gościły na zajęciach ratownika medycznego pana Piotra Cara. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy, uczniowie brali udział w ćwiczeniach, wykonując podstawowe czynności ratownicze. Nowe umiejętności przydadzą się małym ratownikom w przyszłości, bo życie każdego z nas jest darem, a w sytuacjach zagrożenia musimy umieć je ratować.

• ZWIEDZANIE JABILA

17.01.2024 r. klasa 7d dzięki uprzejmości firmy Jabil mogła po raz pierwszy zobaczyć na żywo pracę na hali produkcyjnej, jak powstają produkty i podzespoły elektroniczne. Przed wejściem na teren zakładu odbyło się szkolenie z zakresu bhp. Przejście po hali fabrycznej odbywało się w specjalnych strojach ochronnych.

Czwartek 30.05.2024
      • Kalendarz