• Aktualności

      • Święta Majowe

      • Majowe Święta Narodowe to dni, o których należy pamietać.

       Uczniowie naszej szkoły w sposób ciekawy i przystępny, słowem i pieśnią opowiedzieli o Świętach Majowych.

       Poniżej link do apelu.

      • Wielkanocne zwyczaje

      • Uczniowie klasy II b przygotowali przedstawienie pt. "Wielkanocne zwyczaje", które zaprezentowali przed uczniami naszej szkoły, a następnie przed swoimi najbliższymi.

       Dzieci przypomniały zwyczaje i obrzędy ludowe związane z tradycjami Świąt Wielkanocnych.

       Wykonawcy zachwycili publiczność recytacją i pięknym wykonaniem piosenek o tematyce wielkanocnej.

     • DZIEŃ MATEMATYKI
      • DZIEŃ MATEMATYKI

      • W piątek 24 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby π. Obchody rozpoczęliśmy od utworzenia żywego łańcucha rozwinięcia liczby π, ustanawiając tym samym pierwszy rekord szkoły. 583 osoby ustawiły się przedstawiając kolejne cyfry liczby π! Była to także okazja do spotkania się uczniów z wszystkich trzech budynków!

       Następnie uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami udali się do swoich sal lekcyjnych i tam oddali się zabawom matematycznym. Malowali π-city, rysowali zakodowane obrazki, rozwiązywali matematyczne puzzle, czy rywalizowali o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia.

       W tym czasie uczniowie klas IV - VIII przystąpili do rywalizacji w Matematycznych Stacjach Zadaniowych! Czteroosobowe zespoły ruszyły różnymi trasami w poszukiwaniu kolejnych zadań do wykonania. Emocje nie ustępowały w niczym tym podczas meczów piłkarskich z udziałem naszej reprezentacji!

       Dwunastu drużynom udało się przejść całą trasę nie popełniając ani jednego błędu! Wśród tych ekip najszybsze okazały się:

       klasa 4: Wiktor, Wiktor, Kacper, Marcel

       klasa 5: Ignacy, Oskar, Michał, Czarek

       klasa 6: Mati, Igor, Michał, Kuba, Damian, Norbi

       klasa 7: Kalina, Julia, Klaudia, Olena

       klasa 8: Michelle, Maja P., Maja Z., Ania A. oraz ex aequo

       Adam, Marcel, Szymon, Janek.

       Młodzież miała także okazję spróbować swoich sił w układaniu kostki Rubika czy tangramów. Każda klasa upamiętniła to wydarzenie stworzonym przez siebie plakatem matematycznym!

       Dziękujemy za wspólną zabawę!

       Nauczyciele matematyki

        

     • OFERTA EDUKACYJNA DLA ÓSMOKLASISTÓW
      • OFERTA EDUKACYJNA DLA ÓSMOKLASISTÓW

      • Dyrektor Zespołu Szkół w Prabutach przedstawia ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 oraz zaprasza ósmoklasistów na Dzień Otwarty szkoły 5 kwietnia b.r. o godz. 9.00.

       Dzień dobry,

       Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu zaprasza na " Dzień Drzwi Otwartych ", który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2023 roku.

       Dzien_Drzwi_Otwartych_2-2023.pdf

       Serdecznie zapraszam .

       Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - uczniów klas ósmych, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych  Nr 1 w Elblągu.

       zaproszenie_drzwi_otwarte_poza.docx

        

       https://youtu.be/edCGrPrUa8E

       https://youtu.be/KXbNo_yw-UE

       https://youtu.be/FRoO6IgrRGM

       https://youtu.be/wzenL3Geedw

       https://youtu.be/U4g09eGQs_o

       https://youtu.be/hVwGf_A3yc4

       https://youtu.be/Teu-lUiRr7I

       https://youtu.be/9vuAs7OVk3U

       Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2

       w Grudziądzu

       Kandydaci do naszej szkoły (osoby posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby ze spektrum autyzmu) mają możliwość wyboru jednego z 7 zawodów z różnych obszarów kształcenia odpowiadających potrzebom rynku pracy:

       - fryzjer,

       - fotograf,

       - kucharz,

       - cukiernik,

       - ślusarz,

       - pracownik pomocniczy obsługi hotelowej,

       - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

       Uczniowie mają możliwość nauki i pracy w nowoczesnych klasach i pracowniach praktycznej nauki zawodu. Młodzież objęta jest pomocą rewalidacyjną, terapeutyczną i psychologiczną. Uczniowie mogą korzystać z internatu,

       gdzie zapewniona jest całodobowa opieka wychowawcza, pełne wyżywienie i opieka medyczna. Pobyt w szkole to nauka i możliwość rozwijania indywidualnych uzdolnień w kołach zainteresowań:

       - koło PCK, wolontariat, koło plastyczne, sportowe, turystyczno - krajoznawcze,

       ekologiczne, wiedzy prawnej, kulinarne, komputerowe oraz zespół wokalno -muzyczny. Efektem pracy są liczne nagrody zdobywane przez uczniów w olimpiadach, konkursach i zawodach na szczeblu krajowym, regionalnym, wojewódzkim i lokalnym.

       Branżowa Szkoła I Stopnia w SOSW Nr 2 w Grudziądzu jest jedyną szkołą w regionie, w której młodzież również pełnoletnia z niepełnosprawnościami może nauczyć się zawodu, korzystając z szerokiej oferty kwalifikacji. Umiejętności i doświadczenie uczniowie zdobywają podczas praktyk organizowanych w szkole i w renomowanych zakładach pracy.

       Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby absolwenci byli jak najlepiej wyposażeni w wiedzę i umiejętności umożliwiające pełne funkcjonowanie zawodowe i społeczne.

       W ostatnim roku nauki uczniowie przystępują do egzaminu zawodowego, a po jego zdaniu otrzymują dyplom zawodowy. Jest to taki sam dyplom jak we wszystkich szkołach branżowych.

        

       Oferta Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie jest skierowana do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnością sprzężoną po ukończeniu szkoły podstawowej,a także do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.Dzień otwarty w naszej placówce odbędzie się 20 kwietnia 2023 roku.Do poznania naszej społeczności zapraszamy uczniów wraz z rodzicami lub nauczycielami. Ponieważ spotkanie odbywa się w formie warsztatów,prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia drogą mailową lub telefoniczną.

       eduresized_Szkola_Specjalna_Przysposabiajaca_do_Pracy_w_Kwidzynie_zaproszenie.png

       Oferta_edukacyjna_SSPdP.pdf

        

       WAŻNA INFORMACJA

        

       W broszurze dotyczącej oferty rekrutacyjnej pt:

       „ Informator o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2023/ 2024 dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kwidzyński.”

       w opisie klasy bezpieczeństwo- publiczne (strona 8) w Sportowym Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie wkradł się błąd.

       W kolumnie „Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym”  wymieniono  język angielski, biologię, chemię, zamiast chemii powinna być wskazana GEOGRAFIA

       Na stronie szkoły 2lo-kwidzyn.pl w zakładce rekrutacja znajdują się prawidłowe informacje dotyczące oferty na rok szkolny 2023/2024 a

       szczegółowe wymagania dotyczące klasy Bezpieczeństwo Publiczne znajdują się pod tym linkiem.

       Jednocześnie przypominamy, że 26 maja 2023 r. odbędą się w naszej szkole dni otwarte. Szczegóły na stronie 2lo-kwidzyn.pl.

        

        

       Z poważaniem

       Wojciech Kapica

       Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie

       ul. Słoneczna 2

       82-500 Kwidzyn

       55 645 19 19

       admin@2lo-kwidzyn.pl

        

     • DZIEŃ KOBIET
      • DZIEŃ KOBIET

      • Z okazji Dnia Kobiet uczniowie z klasy III c i III d przygotowali krótki występ artystyczny, za ktory publiczność podziękowała gromkimi brawami.

      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 0-III

      • Za nami Szkolny Konkurs Recytatorski, który odbył się 3 marca 2023 r. Przedstawiciele każdej z klas I-III i oddziału zerowego recytowali wiersze z kanonu literatury dziecięcej wykazując się ich świetną znajomością i ciekawą interpretacją.

       Serdecznie gratulujemy!

       Zwycięzcy zaprezentują naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w dniu 16 marca 2023 r. w Obrzynowie.

       POWODZENIA!

      • DYSKOTEKA SZKOLNA

      • W dniu 17 lutego odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów naszej szkoły w dwóch grupach, dla klas 4-5 i dla klas 6-8. Zabawę poprowadziła Pani Izabela Tatara wraz z Panią Asią. W dyskotece uczestniczyła bardzo duża liczba uczniów. Wszyscy się świetnie bawili.

      • ....1956 r. budynek przy ul. Grunwaldzkiej 6

      • Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach

       składają Panu Romanowi Słotwińskiemu

       serdeczne podziękowania za przekazanie obrazu.

       9 lutego 2023r. Pan Roman Słotwiński odwiedził  budynek Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach przy ul. Grunwaldzkiej 6 i obdarował nas  namalowanym przez siebie z niewielkiej pocztówki obrazem, który przedstawia budynek szkoły oraz fragment ulicy Grunwaldzkiej z 1956 r.

       Ta niezwykła pamiątka stanowi  podróż sentymentalną do czasów, miejsca,  ludzi, a także

       wspomnień autora , absolwenta  Szkoły Podstawowej w Prabutach .

                

       Serdecznie dziękujemy

      • Zabawa karnawałowa w przedszkolu

      • Karnawał to tradycja, to muzyka i zabawa. 10 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wcieliły się w różne postacie bajek i świetnie się bawili. Spędzili czas przy wspólnej zabawie, której towarzyszyły śmiech, radość i spontaniczna aktywność. Szaleństwom nie było umiaru. BYŁO SUPER.

      • Odwiedzamy cmentarz

      • Klasa II a wraz z paniami udali się na cmentarz. Wizyta ta pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zadumę. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego i obywatelskiego dla naszych drugoklasistów.

      • ZIELONY ZAKĄTEK - ciąg dalszy

      • Zostaly wręczone nagrody uczniom biorącym udział w konkursie organizowanym przez opiekunów "Zielonego zakątka". Dzieci wykonały plakaty promujące faunę i florę rezerwatu przyrody Jeziora Liwieniec.

       GRATULUJEMY!

     • Nabór dzieci do klasy I rok szkolny 2023/2024
      • Nabór dzieci do klasy I rok szkolny 2023/2024

      • KARTA_ZAPISU_DZIECKA_-_szkola(2).pdf

        

       SZANOWNI RODZICE!

        

       DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W PRABUTACH INFORMUJE, ŻE TRWAJĄ

       ZAPISY DZIECI DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2023/2024

       urodzonych w 2016 r. oraz na wniosek rodzica urodzonych w 2017 r.

       Zgodnie z ustawą z dnia14 grudnia 2016 r.  Prawo Oświatowe

        (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 oraz z 2022 r. poz. 655, 1079, 1116, 1383, 1700, 1730 i 2089) art. 36

       na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego (wymagane zaświadczenie) w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

        

       PRZY ZAPISIE WYMAGANE SĄ DANE TAKIE JAK:

       • IMIONA I NAZWISKO DZIECKA, PESEL, DATA I MIEJSCE URODZENIA, MIEJSCE ZAMIESZKANIA DZIECKA
       • IMIONA I NAZWISKA RODZICÓW/OPIEKUNÓW I MIEJSCE ZAMIESZKANIA

       W związku z organizacją roku szkolnego 2023/2024 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach zwraca się z prośbą o dokonanie zapisu dziecka do klasy I w terminie do 31 marca 2023 roku.

       Karta zapisu dziecka do szkoły dostępna na stronie internetowej www.sp2prabuty.pl,

       w sekretariatach szkoły oraz w przedszkolach na terenie Prabut.

       Wszelkie informacje otrzymają Państwo pod numerem telefonu (55) 278 24 14 lub (55) 278 21 35

     • Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego rok szkolny 2023/2024
      • Nabór dzieci do oddziału przedszkolnego rok szkolny 2023/2024

      • KARTA_ZAPISU_DZIECKA_-_oddzial_przedszkolny(1).pdf

       SZANOWNI RODZICE!


       DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W PRABUTACH INFORMUJE, ŻE TRWAJĄ

       ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU ZEROWEGO

       NA ROK SZKOLNY 2023/2024

       urodzonych w 2017 r.

       Zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe z dnia14 grudnia 2016 r.

        (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 oraz z 2022 r. poz. 655, 1079, 1116, 1383, 1700, 1730 i 2089.) art. 31.4

       Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

       Zapewniamy bezpłatną naukę, wychowanie i opiekę w czasie 5 godzin dziennie w godzinach od 730 do godz. 1230.

       PRZY ZAPISIE WYMAGANE SĄ DANE TAKIE JAK:

       • IMIONA I NAZWISKO DZIECKA, PESEL, DATA I MIEJSCE URODZENIA, MIEJSCE ZAMIESZKANIA DZIECKA
       • IMIONA I NAZWISKA RODZICÓW/OPIEKUNÓW I MIEJSCE ZAMIESZKANIA

       W związku z organizacją roku szkolnego 2023/2024 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach zwraca się z prośbą o dokonanie zapisu dziecka w terminie do 31 marca 2023 roku.

       Karta zapisu dziecka do szkoły dostępna na stronie internetowej www.sp2prabuty.pl,

       w sekretariatach szkoły oraz w przedszkolach na terenie Prabut.

       O przyjęciu do oddziału przedszkolnego decyduje kolejność zapisu.

       • Wszelkie informacje otrzymają Państwo pod numerem telefonu (55) 278 24 14 lub (55) 278 21 35
     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
      • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

      • Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup sprzętu technicznego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
   • Numery telefonów:
    ul. Grunwaldzka 6
    (+48) 55 278 20 28
    ul. Obrońców Westerplatte 11
    Budynek klas IV-VIII
    (+48) 55 278 21 35
    Budynek edukacji wczesnoszkolnej
    (+48) 55 278 24 14
    (+48) 500 472 514
   • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
    ul. Obrońców Westerplatte 11
    82-550 Prabuty
    82-550 Prabuty
    Poland
  • Logowanie