• Aktualności

      • Zbieramy nakrętki

      • Uczniowie z klasy 1a biorą czynny udział w uzupełnianiu pojemnika serce, postawionego w Prabutach.

       Dzieci systematycznie zbierają nakrętki i samodzielnie zanoszą je na miejsce.

      • POMOC UKRAINIE

      • Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków uruchomiło specjalne konto w Banku Spółdzielczym w Prabutach, na które można wpłacać pieniądze.

       Zebrane pieniądze będą przekazane dla Stowarzyszenia Wspólnota Polska, które pomaga Polakom mieszkającym na Ukrainie.

       Nr konta: 14 8319 0003 0001 7008 2000 0040 
       Tytuł przelewu: POMOC UKRAINIE.

      • POMÓŻMY UKRAINIE

      •        W związku z trwającą na Ukrainie wojną organizujemy zbiórkę następujących darów rzeczowych: ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach, przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń. ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków. NOWE KOCE I ŚPIWORY!!! UWAGA! Nie zbieramy odzieży! Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach od poniedziałku (28 lutego)

       UL. OBROŃCÓW WESTERPLATTE
       - w godz. 14-17 – wejście od boiska- sala gimnastyczna

       UL. GRUNWALDZKA:
       - w godz. 9-14 – w sekretariacie szkoły wejście główne od ulicy Grunwaldzkiej

       Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach, Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków.

        

       Uwaga!           

       W poniedziałek podamy nr subkonta Prabuckiego Stowarzyszenia Kresowiaków, na które będzie można wpłacać pieniądze. Zostaną one przekazane organizacji Wspólnota Polska – pomoc Polakom na Ukrainie.

      • Podsumowanie realizacji Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego "Z ekologią na Ty".

      • Od września 2021 roku do maja 2022 roku, uczniowie klas 5a, 5b, 7b, oddział przedszkolny oraz świetlica podczas zajęć  realizują zadania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty".

       Czekało ich mnóstwo ciekawych zadań i wyzwań, które realizowali w pierwszym półroczu szkolnym. Zapraszamy na fotorelację.

       Kolejne zadania przed nimi w drugim półroczu szkolnym.

       Klasa V a i V b

       Oddział przedszkolny

      • Nabór do oddziału zerowego rok szkolny 2022/2023

      • SZANOWNI RODZICE!

        

       DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W PRABUTACH INFORMUJE, ŻE TRWAJĄ

       ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU ZEROWEGO

       NA ROK SZKOLNY 2022/2023

       urodzonych w 2016 r.

       Zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe z dnia14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 910, 1378, z 2021 r. poz. 4.)

       art. 31.4 Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

       Zapewniamy bezpłatną naukę, wychowanie i opiekę w czasie 5 godzin dziennie w godzinach od 730 do godz. 1230.

       PRZY ZAPISIE WYMAGANE SĄ DANE TAKIE JAK:

       • IMIONA I NAZWISKO DZIECKA, PESEL, DATA I MIEJSCE URODZENIA, MIEJSCE ZAMIESZKANIA DZIECKA
       • IMIONA I NAZWISKA RODZICÓW/OPIEKUNÓW I MIEJSCE ZAMIESZKANIA

       W związku z organizacją roku szkolnego 2022/2023 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach zwraca się z prośbą o dokonanie zapisu dziecka w terminie do 31 marca 2022 roku.

       Karta zapisu dziecka do szkoły dostępna na stronie internetowej www.sp2prabuty.pl,

       w sekretariatach szkoły oraz w przedszkolach na terenie Prabut.

       • Wszelkie informacje otrzymają Państwo pod numerem telefonu (55) 278 24 14 lub (55) 278 21 35
      • Nabór uczniów do klasy pierwszej rok szkolny 2022/2023

      • SZANOWNI RODZICE!

        

       DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W PRABUTACH INFORMUJE, ŻE TRWAJĄ

       ZAPISY DZIECI DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2022/2023

       urodzonych w 2015 r. oraz na wniosek rodzica urodzonych w 2016 r.

       Zgodnie z ustawą z dnia14 grudnia 2016 r.  Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082.) art. 36

       na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego (wymagane zaświadczenie) w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

        

       PRZY ZAPISIE WYMAGANE SĄ DANE TAKIE JAK:

       • IMIONA I NAZWISKO DZIECKA, PESEL, DATA I MIEJSCE URODZENIA, MIEJSCE ZAMIESZKANIA DZIECKA
       • IMIONA I NAZWISKA RODZICÓW/OPIEKUNÓW I MIEJSCE ZAMIESZKANIA

       W związku z organizacją roku szkolnego 2022/2023 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach zwraca się z prośbą o dokonanie zapisu dziecka do klasy I w terminie do 31 marca 2022 roku.

       Karta zapisu dziecka do szkoły dostępna na stronie internetowej www.sp2prabuty.pl,

       w sekretariatach szkoły oraz w przedszkolach na terenie Prabut.

       Wszelkie informacje otrzymają Państwo pod numerem telefonu (55) 278 24 14 lub (55) 278 21 35

      • Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci powyżej 5 roku życia

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

       uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. 

       Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

       Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

       Należy podkreślić, że przedszkole i szkoła mają obowiązek kształtowania  świadomości prozdrowotnej dzieci i uczniów również w zakresie wpływu szczepień na ich zdrowie oraz zwiększać świadomość budowania odporności zbiorowej całego społeczeństwa, czego naturalną konsekwencją jest włączenie się w działania informacyjne. Przypominamy, że obecnie są do wykorzystania w szkołach podczas lekcji przedmiotowych lub zajęć z wychowawcą opracowane materiały informacyjne dotyczące szczepień dedykowane dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dostępne na stronie ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne. Tam też czekają już scenariusze zajęć dla klas I-III szkół podstawowych.

       W przygotowywaniu są materiały dla nauczycieli w przedszkolach, które zostaną Państwu przesłane w najbliższym czasie. W przedszkolach działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.

       W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dzieci-5-11

       Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

       • mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, 
       • na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie
       • na profilu #SzczepimySię,  
       • a także pod numerem infolinii 989.

       Z wyrazami szacunku

       Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki

      • Pani Mariola Romel – Kosiedowska laureatką konkursu Nauczyciel Pomorza.

      • Miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły p. Mariola Romel – Kosiedowska w dniu 16 listopada b.r. została wyróżniona tytułem laureata w VI edycji Konkursu Nauczyciel Pomorza. Jest to olbrzymie wyróżnienie, gdyż nauczycielka znalazła się ona w gronie 5 pedagogów z terenu województwa pomorskiego, którym przyznano ten zaszczytny tytuł.Z tego szacownego grona wybrano także Nauczyciela Pomorza 2021 roku.Przyznając to wyróżnienie komisja konkursowa brała pod uwagę kandydatury nauczycieli wszechstronnych, którzy z pasją realizują działania dydaktyczne i wychowawcze, a swoją postawą wspierają i inspirują innych pedagogów. Nagradzano nauczycieli zarówno za innowacyjność w podejściu do wykonywania swojej pracy, jak też za zaangażowanie w życie szkoły oraz środowiska lokalnego.Naszej koleżance składamy serdeczne gratulację i życzymy dużo zdrowia oraz sił i pomysłów do dalszej owocnej pracy.Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach

       Link do gali.

      • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju chłopców

      • Dnia 8.11.2021r., ponownie na Hali Sportowej w Prabutach, rozegrane zostały kolejne rozgrywki w unihokeju, tym razem były to Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju chłopców – w kategorii Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2007). Nasza reprezentacja po rozegraniu dwóch meczy  zajęła II miejsce :D

      • Mistrzostwa Powiatu Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt

      • Dnia 5.11.2021r. na Hali Sportowej w Prabutach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt – w kategorii Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2007). Nasza drużyna po rozegraniu, tydzień wcześniej, turnieju gminnego zakwalifikowała się do rozgrywek. W turnieju zajęliśmy III miejsce :D

       Gratulujemy miejsca na podium.

      • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja dziewcząt

      • Dnia 3.11.2021r. na Hali Sportowej w Prabutach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt – w kategorii Dzieci szkół podstawowych (rocznik 2009 i młodsi). Nasza drużyna po rozegraniu, tydzień wcześniej, turnieju gminnego zakwalifikowała się do rozgrywek. Mecze były bardzo zacięte, aż 3 drużyny miały taką samą liczbę punktów, o kolejności miejsc zadecydowała tzw. mała tabelka i punkty za zdobyte bramki we wszystkich spotkaniach. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły IV miejsce :D

       BRAWO!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
   • Numery telefonów: ul. Grunwaldzka 6 (+48) 55 278 20 28 ul. Obrońców Westerplatte 11 Budynek klas IV-VIII (+48) 55 278 21 35 Budynek edukacji wczesnoszkolnej (+48) 55 278 24 14 (+48) 500 472 514
   • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte ul. Obrońców Westerplatte 11 82-550 Prabuty 82-550 Prabuty Poland
  • Logowanie