• Aktualności

      • Żegnamy ósmoklasistów

      •  

       22 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Dudajek, pożegnała ósmoklasistów, pogratulowała im uzyskania tytułu absolwenta Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach oraz życzyła pomyślności w dalszym etapie kształcenia.  Następnie rozdano nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły, za osiągnięcia w dziedzinie nauki i sportu. Wręczono również listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce. .

        

       Dyrekcja oraz uczniowie klas ósmych pożegnali odchodzących na emeryturę nauczycieli: panią wicedyrektor Małgorzatę Konieczną, panią Dorotę Koszewników, Annę Woch, Mariolę Stępień i pana Jana Bożka oraz panią z obsługi, Ewę Nowak.  Zostały złożone podziękowania za wiele lat pracy zawodowej wraz z życzeniami pięknych wspomnień, wielu dobrych ludzi wokół siebie i dalszej aktywności w innych dziedzinach i realizację marzeń.

       Dziękujemy za wszystkie lata wspólnej pracy, za pracowitość, wytrwałość, cierpliwość oraz wkład pracy i zaangażowanie w funkcjonowanie placówki szkolnej. Życzymy spełnienia marzeń, planów oraz założonych celów. Niech ten czas emerytury będzie czasem entuzjazmu i kreatywności, szczęścia i radości. Drodzy emeryci, żyjcie najpiękniej jak umiecie…

      • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 oddział zerowy

      • To wyjątkowy dzień. Nasi "Zerówkowicze" żegnają się ze swoimi paniami aby wkroczyć w kolejny etap życia. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy wspaniałych wakacji.

      • DZIEŃ DZIECKA

      • Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym Uczniom aby odkrywali w sobie niezwykłe talenty i pasje oraz spełniali wszystkie swoje pragnienia i marzenia.

      • Wycieczka do Wrocławia

      • W dniach 6-9 czerwca klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami p. M.Janicką i A. Zielińską uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Wrocławia. W trakcie wędrówki po stolicy Dolnego Śląska dzielnie wspierała nas w opiece nad uczniami  p. Gosia  oraz niezastąpiona pani pielęgniarka Beata, która ratowała nas z niejednej  opresji  i  była dobrym duchem  całej wycieczki.

       Po nocnej podróży pociągiem spędziliśmy dzień we wrocławskim ZOO, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć karmienie żyraf, pawianów, lemurów oraz rekinów i płaszczek i manatów w Afrykarium a także wziąć udział w zajęciach dotyczących różnorodnych gatunków małp. W Pawilonie Małp Człekokształtnych poznaliśmy  sędziwe szympansy mieszkające na terenie Zoo, usłyszeliśmy groźne wycie wyjców w budynku Małpiarni  i dowiedzieliśmy się, że kupowanie małpy jako prezentu nie jest wcale takim dobrym pomysłem.

       Następnego dnia po  odpoczynku w hotelu i porządnym śniadaniu udaliśmy się na przystań, gdzie wyruszyliśmy w rejs po Odrze. Po obiedzie  obraliśmy kurs na budynek  Sky Tower, gdzie na I piętrze znajduje się cudowna atrakcja z miniaturowym światem pełnym modeli pociągów i miejsc  z całego regionu Dolnego Śląska.  Wieczorem czekała na nas kolejna niespodzianka, a mianowicie w parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w sąsiedztwie Hali Stulecia znajduje się  multimedialna wrocławska fontanna , a w niej dysze, z których tryska woda w formie gejzerów. Udało się nam  zobaczyć  dwa multimedialne  pokazy  z towarzyszeniem utworów muzycznych, które są wszystkim doskonale znane.

       Po tak wyczerpującym dniu wyruszyliśmy pociągiem do Prabut i naszych  stęsknionych rodzin. Serdecznie dziękujemy  rodzicom  p. M. Kłosińskiej i p. S. Janiewicz  za zakup czapek i wykonanie identyfikatorów, które zapewniły naszym uczniom maksimum bezpieczeństwa podczas wycieczki.

       A oto fotorelacja z wycieczki:

      • Wycieczka szkolna na Hel, 29-31 maja 2023.

      •  

       Dzień pierwszy. Zwiedzanie - Cypel Helski, Latarnia Morska,  Bateria Laskowskiego, bunkry, inne obiekty fortyfikacji obronnej i Port Marynarki Wojennej.

        

       Dzień drugi. 1. Rejs Statkiem Kapitana Morgana, 2. Fokarium, 3. Muzeum Helu, 4. Muzeum Obrony Wybrzeża,

       Dzień trzeci. Wycieczka rowerowa do Juraty

       Klasy uczestniczące w wycieczce na Hel 

       6 a,b,d

       7 a, b

       8 c, e, f

       Opiekunowie: Urszula Jurek, Edyta Kowalska,  Beata Kluska, Anna Zielińska

        

        

      • Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych - Szachy Drużynowe

      • Nasi szachiści zdobyli XI miejsce w Drużynowych Mistrzostwa Polski szkół podstawowych. Jednocześnie warto nadmienić, iż zdobyli tyle samo punktów co IX drużyna Mistrzostw.

       Tym samym jest to największy szachowy sukces w historii drużyny z Prabut.

       W dniach 25-28.04.2023 roku reprezentacja SP2 Prabuty- Mistrzowie Województwa Pomorskiego w kategorii Młodzież Szkolna  uczestniczyła w Fojutowie (woj. kujawsko-pomorskie) w Ogólnopolskich Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

       Naszą szkołę SP 2 Prabuty reprezentowali:

       Maksymilian Krasiński kl. 8f

       Szymon Jakimczuk  kl. 8a

       Michał Stefanowski  kl. 8f

       Lidia Wasiak   kl. 8f

        

          Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 minut plus 10 sekund.

       W pierwszym dniu turnieju rozegraliśmy 4 mecze. Drużyna grała niezwykle ambitnie, co przełożyło się na bardzo dobry wynik - 1 zwycięstwo, 2 remisy i tylko 1 porażka. Dzięki temu zajmowaliśmy niezwykle wysokie- 8 miejsce.

       Również wyniki indywidualne były rewelacyjne. Maksymilian zajmował  wspólnie z zawodnikiem z Zielonej Góry I miejsce na swojej szachownicy. Podobnie Michał zajmował 3 miejsce na swojej szachownicy.

       Czwartek był drugim dniem zawodów. W tym dniu wygraliśmy 2 mecze, zaś 3 mecze przegraliśmy. Być może pojawił się stres i zbyt wysoka motywacja. Obserwujący i stojący obok partii widzą więcej. Ja również twierdzę, że nie powinniśmy byli ich przegrać. Mimo wszystko po dwóch  dniach zajmowaliśmy wciąż bardzo wysokie 8 miejsce.

       Dodatkowo  Maksymilian nadal walczył o nagrodę indywidualną.

       Ostatni dzień turnieju był niezwykle trudnym dniem rozgrywek dla naszych zawodników. Plasując się tak wysoko musieliśmy grać z medalistami Mistrzostw Polski. Drużyna reprezentująca województwo małopolskie (wysokie kategorie) była poza zasięgiem naszej drużyny. Był to jedyny mecz w turnieju, w którym nie mieliśmy szans.

       Mimo tej porażki wciąż  plasowaliśmy się wysoko na 9 miejscu. Ostatni mecz z Jelenią Górą był walką o utrzymanie lokaty. Mimo że wyrównany to niestety przegrany. Ostatecznie indywidualnie Maksymilian uplasował sie na 5 miejscu na swojej szachownicy, a Michał na 8.

         Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały. Przebrnęła trudną drogę, aby zagrać w finale Mistrzostw Polski: Mistrzostwo Powiatu, zwycięstwo w półfinałach i w finale Mistrzostw Województwa.

        

          Każdy z naszych zawodników zdobywał punkty w tych mistrzostwach, mimo ogromnego stresu  podczas gry z najlepszymi w Polsce. Biorąc pod uwagę  fakt, że

       nigdy wcześniej jako drużyna nie grali w turniejach poza Prabutami, należy uznać uzyskany wynik za historyczny.

          Dziękujemy wszystkim tym, którzy umożliwili młodym adeptom królewskiej gry z SP2 wyjazd i uczestnictwo w tych Mistrzostwach. Szczególne podziękowanie dla Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach, Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Prabutach oraz MKS "Pogoń" w Prabutach.

        

                                                                                                          Opiekun drużyny Jan Bożek

      • III MIEJSCE DLA NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

      • Maria Racieniewska z klasy VI d zajęła III miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym  "SIATKÓWKA -SPORT. CO ŁĄCZY A NIE DZIELI!"

       Konkurs odbywał  się w 2 kategoriach: literackiej i plastycznej. Marysia wzięła udział w kategorii plastycznej wykonując portret siatkarza reprezentacji polskiej - Bartosza Kurka. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych, szczególnie klas IV-VIII siatkówką, kibicowaniem polskiej drużynie, oraz powiększenie grona sympatyków tej pięknej dyscypliny.

       Z pośród 180 nadesłanych do Zespołu Szkół w Byczynie - organizatora konkursu, nasza uczennica zdobyła czołowe  miejsce.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej "Małej Artystce".

       Opiekun konkursu

       Lidia kurowska

     • Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III
      • Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III

      • Dnia 02.06.2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-III

       Turniej został zorganizowany pod patronem Pani Dyrektor Małgorzaty Dudajek oraz Rady Rodziców.

       Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników.

       Turniej prowadziła p. Ewelina Żółtowska – nauczyciel prowadzący zajęcia szachowe w klasach młodszych.

       Dziękujemy również Panu Danielowi Pasternakowi za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju.

       Młodzi szachiści wykazali się dużym skupieniem i walką o wygraną. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. A oto i nasi zwycięzcy.

       1. Kris Mierzwicki

       2. Filip Mikołajków 

       3. Franciszek Gawiński

       4. Natalia Piziur 

       Brawo!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
    • Numery telefonów:
     ul. Grunwaldzka 6
     (+48) 55 278 20 28
     ul. Obrońców Westerplatte 11
     Budynek klas IV-VIII
     (+48) 55 278 21 35
     Budynek edukacji wczesnoszkolnej
     (+48) 55 278 24 14
     (+48) 500 472 514
    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach im. Obrońców Westerplatte
     ul. Obrońców Westerplatte 11
     82-550 Prabuty
     82-550 Prabuty
     Poland
   • Logowanie