• Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny (OŚOPiP) z siedzibą Prabutach.

• Uprzejmie informujemy, iż na terenie powiatu Kwidzyńskiego działa Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny (OŚOPiP) z siedzibą Prabutach.

Jego zadaniem jest świadczenie specjalistycznej opieki na terenie powiatu  w zakresie szeroko rozumianej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży o charakterze profilaktycznym, tak aby przeciwdziałać i zapobiegać eskalacji problemów psychicznych oraz konieczności leczenia psychiatrycznego. Głównym celem Ośrodka jest szybkie i kompleksowe objęcie wsparciem osoby potrzebującej pomocy oraz jej rodziny i bliskiego otoczenia w sytuacji, gdy wymagać tego będzie zgłaszany problem. Ośrodek świadczy usługi stacjonarnie w siedzibie Ośrodka (wizyty u psychologa lub psychoterapeuty) oraz lokalnie w środowisku (np. w szkole) poprzez kontakt z psychologiem lub terapeutą środowiskowym. Praca terapeutów środowiskowych koordynowana jest przez psychologa, który po przeprowadzeniu konsultacji psychologicznych diagnostycznych ustala plan terapeutyczny dla danego pacjenta. W sytuacji zaistnienia problemu wykraczającego poza kompetencje terapeutów środowiskowych, działanie podejmuje psycholog lub psychoterapeuta. Świadczenia są bezpłatne (w ramach kontraktu z NFZ) oraz łatwo dostępne – nie jest wymagane skierowanie od lekarza, wystarczy zgłosić się do naszego Ośrodka.

W ramach świadczeń gwarantowanych przez Ośrodek udzielane są:

- porady psychologiczne diagnostyczne,

- porady psychologiczne,

- sesje psychoterapii indywidualnej, rodzinnej i grupowej,

- sesje wsparcia psychospołecznego,

- wizyty, porady domowe lub środowiskowe miejscowe lub zamiejscowe.

W Naszej Placówce pracują specjaliści:- Psycholodzy

- Psychoterapeuci

- Terapeuci środowiskowi

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt z rejestracją pod nr tel. 724-707-001.