• JASEŁKA 2020

• Dnia 26 stycznia 2021 roku aktorzy z oddziału przedszkolnego świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, nasi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Występ został utrwalony na fotografiach oraz filmie. Zapraszamy do wspólnego oglądania.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy.

• Zdalne Mikołajki

• Kolejna akcja była związana z Mikołajkami.

Uczniowie prezentowali czapki Mikołaja i inne gadżety mikołajkowe podczas lekcji online 7 grudnia 2020. Mogli też pochwalić się jak spędzali Mikołajki w domu

• Konkurs na maseczkę

• Czas na podsumowanie akcji Samorządu Uczniowskiego podczas edukacji zdalnej.

Zaczynamy od ogłoszenia wyników konkursu na maseczkę, który był ogłoszony w listopadzie 2020 roku.

Jury złożone z 10 członków Samorządu Uczniowskiego oraz dwóch opiekunek SU ustaliło:

Miejsce 1 zajęli: Alan Winiarski (4a) oraz Juliusz Król (1a)

Miejsce 2 zajęła: Oliwia Bojarczuk (4a)

Miejsce 3 zajęli: Pola Zakrzewska (2a) oraz Kornel Winiarski (5b)

Nagrody/dyplomy zostaną wręczone w czerwcu przy rozdaniu świadectw.

W prezentacji można zobaczyć również pozostałe nadesłane prace.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie :)

• DZIECI NIE SĄ NA SPRZEDAŻ

• Handel ludźmi jest zbrodnią przeciwko drugiemu człowiekowi, dlatego tak ważna jest ochrona młodych, często naiwnych i mało doświadczonych życiowo osób.

Sprawcy podejmują szereg działań, aby zwerbować dziecko i skłonić je do posłuszeństwa. Często zdobywają jego zaufanie poprzez nawiązanie zażyłej relacji. Obecnie istotnym czynnikiem ułatwiającym sprawcom kontakt z dziećmi jest Internet. Umożliwia większą anonimowość, a jednocześnie daje dostęp do wielu dzieci, które podejmują aktywności w Internecie bez nadzoru osób dorosłych. Aby kontrolować dziecko, które jest wykorzystywane, sprawca może: zastraszać je, grozić zrobieniem krzywdy jemu lub osobom bliskim. Dlatego zwracajmy uwagę na zachowanie naszej pociechy i rozmawiajmy o potencjalnych zagrożeniach. Kontrolujmy czas jaki spędza w internecie i jakie strony odwiedza. Jeżeli zauważymy, że dziecko nawiązało kontakt z kimś potencjalnie niebezpiecznym, należy to niezwłocznie zgłosić policji.